O firmie

Firma w liczbach

Spółdzielnia „Metal-Incar” to jeden z największych w Polsce producentów niezawodnych termostatów woskowych do silników spalinowych. Firma cieszy się renomą i uznaniem w wielu krajach Europy, czego wyrazem jest eksport 85% produkcji. Istnieje od 1951 roku. Zlokalizowana jest na powierzchni 18000 m² w atrakcyjnym punkcie w północnej części Warszawy na terenie Parku Technicznego na Tarchominie z dostępem do dogodnych połączeń komunikacyjnych. Infrastruktura zakładu obejmuje 4000 m² powierzchni produkcyjnej i 1200 m² powierzchni administracyjno-biurowej.

Misja firmy

Mottem Spółdzielni jest „Zarządzanie przez jakość”, co umożliwia utrzymanie stałego wysokiego poziomu technologicznego oraz zwiększanie wydajności i jakości produkcji. Misję firmy wyznaczają działania zmierzające do:

  • zagwarantowania najwyższej jakości wyrobów
  • dbałości o pełną satysfakcję klientów
  • ochrony i pomocy w rehabilitacji niepełnosprawnych

Pracownicy

„Metal-Incar” jest Zakładem Pracy Chronionej. Ogółem spółdzielnia zatrudnia ponad 100 osób. Pracownicy „Metal-Incar” to doświadczona kadra specjalistów, której trzon stanowi profesjonalny zespół pracowników inżynieryjno – technicznych, mogących poszczycić się istotnymi osiągnięciami w zakresie rozwoju stosowanych w naszym zakładzie technologii. Wysoki poziom techniczny produktów „Metal-Incar” osiągany jest w ogromnej mierze dzięki zaangażowaniu i kreatywności pracowników.

Certyfikaty

Starania firmy zostały uwieńczone licznymi certyfikatami. Najważniejsze z nich to:

  • certyfikat ISO 9001:2008.
  • certyfikat Jakości Dostaw nr HD/836/95 przyznany Spółdzielni przez Fiat Auto Poland, w dowód uznania wysokiej jakości produkowanych termostatów. „Metal-Incar” może szczycić się tym certyfikatem jako jeden z niewielu polskich producentów branży motoryzacyjnej.

Obecnie firma implementuje wymagania zawarte w specyfikacji TS 16949:2002.

Spojrzenie wstecz i plany na przyszłość

Przez lata zakład przechodził różne przeobrażenia dotyczące lokalizacji, uwarunkowań technicznych oraz asortymentu produkowanych wyrobów. Rozwijając się w warunkach stałego postępu firma sprostała licznej konkurencji na rynku krajowym i zagranicznym. Znalazło to odzwierciedlenie w sukcesywnym zwiększaniu się wolumenu sprzedaży wyrobów gotowych i półfabrykatów dostarczanych w ramach kooperacji.

Przyjęty na lata kolejne program rozwoju zakłada kontynuację bogatych tradycji rozwoju i wytwarzania wyrobów branży metalowej i elektrotechnicznej w oparciu o wykorzystanie nowoczesnych technologii. „Metal-Incar” jest firmą otwartą na podejmowanie wyzwań w zakresie podnoszenia jakości produktów, wdrażania nowych technologii, edukacji personelu, szeroko pojętego serwisu, czyli wszystkiego, co składa się na rozwój firmy. Wyrażamy gotowość na wszelkie propozycje współpracy.